Ana Sayfa / iflas Erteleme / Melika Tarım Ürünleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti iflas erteleme istedi, kayyum atandı.

Melika Tarım Ürünleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti iflas erteleme istedi, kayyum atandı.

Malatya Merkezli, Melika Tarım Ürünleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti iflas erteleme istedi, kayyum atandı.

Davacı MELİKA TARIM ÜRÜNLERİ GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. tarafından davalı HASIMZSIZ aleyhine açılan İflas (İflasın Ertelenmesi) davası nedeniyle:
Davacı şirket tarafından açılan iflasın ertelenmesi davasında tedbirlerin uygulanmasının denetlenmesi, şirket mal varlığının korunması, alacaklılar arasında eşitsizlik meydana getirecek uygulamalardan kaçınması, dava süresince şirketin faaliyetlerine devam edebilmesi ve mali durumunun daha kötüye gitmemesi durumundan Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler odasınca bildirilen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Hanıifı Yılmaz’ın denetim kayyımı olarak atandığı.

Kayyım Mehmet Hanifi Yılmaz’a:
a) İİK’nun 179. Madde hükümleri göz önünde bulundurularak şirket yönetim kurulunca alınacak kararların ve yapılacak faaliyetlerini onaylamak.
b) Mahkememizin davacı şirket ile ilgili aldığı tüm tedbir kararlarına gerek davacı şirketin gerekse alacaklıların uymasını ve denetleme ve izlemek.
c) Şirketin mali durumu ve hesaplarının incelenmesi ve kontrolü bakımından ihtiyaç duyduğu konularda bilirkişi görevlendirmek.
d) Kayyıma tanınan görev ve yetkilerin kapsamı, uygulanması bakımından çıkacak ihtilaflar konusunda gerek kayyımın müracaatı halinde, gerekse şirket yetkilileri veya alacaklıların müracaatı halinde mahkememizce karar verilebileceği.
OŞirketin mali ve hukuki durumu ile ilgili olumsuz ya da beklenmedik bir hal olması halinde derhal mahkemeye bilgi vermek.
g)Kayyımın yaptığı görev itibariyle uygulanması zorunlu, mahkememizce verilen yetki dışında yetki ve kararlara ihtiyaç duyulması halinde bu hususta mahkememizden talepte bulunarak verilecek karar doğrultusunda işlem yapmak.
Yetkilerinin tanındığı.
Davacı vekili tarafından mahkememize açılan dava ile davacı MELİKA TARIM ÜRÜNLERİ GIDA SAN.TİC.LTD. ŞTİ.’nin iflasına karar verilmesi istenilmiş olup, duruşması 17/10/2016 günü saat 09:20’e bırakılmış olup, İ.İ.K.’nun 173/2 maddesi yollamasıyla İİK.nun 166/2 fıkra gereğince iflas talebinin ilanından itibaren 15 gün içinde davaya müdahale veya itiraz edilebileceği, bu konunun mahkememiz dosyasına bildirilmesi, müdahale veya itiraz edilmediği takdirde davaya devam edilerek koşullar oluştuğu takdirde davacı MELİKA TARIM ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’nin 1 yıl süreyle iflasın ertelenmesine karar verileceği hususu İLAN OLUNUR.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

ANTAKYA ALKANLAR YAPI İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ UZATILMIŞTIR.

ANTAKYA ALKANLAR YAPI İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ UZATILMIŞTIR. T.C. HATAY 4. …

error: Content is protected !!