Ana Sayfa / Şirket Haberleri / Lukoil de satışlar neden durdu?
Lukoil

Lukoil de satışlar neden durdu?

Full Petrol, 2010 yılında akaryakıt sektörüne ‘ucuz akaryakıt’ sloganıyla hızlı bir giriş yapmıştı.

Mersinli Arslan Allesi’nin kurduğu akaryakıt istasyonları kısa sürede 54 istasyona ve Türkiye genelinde yüzde 2,5 pazar payına ulaşmıştı. Birçok büyük dağıtım şirketinden ortaklık teklifleri bile almıştı. Ancak 2013 yılı başında MASAK tarafından kaçakçılık yapıldığına dair gerçekleştirilen inceleme her şeyin sonu oldu.

Lukoil
Lukoil

Operasyon nedeniyle şirketin mal varlığı donduruldu. Malı sıkıntıya giren şirket iflas erteleme için Bakırköy 9. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurmuştu. Bu süreçte Full markasının kampanyalarını planlayan ve yürüten CEO’su Timuçin Yalı, krizden çıkmak için Arslan Ailesi ile tüm bağlarını kopardı ve Borçları yeniden yapılandırarak, yeni bir sirket kurdu. Aynı yıl iflas erteleme davası sürerken Türkiye’de faaliyet gösteren Rus akaryakıt dağıtım şirketi Lukoil ile anlaşmaya varılmıştı. Full Petrol’ün 38 istasyonu Lukoil çatısı altında faaliyet göstermeye başladı.

Full Petrol’ün istasyonları diğer Lukoil istasyonlarından ayırmak için de ‘Bravo’ logosu da kullanılıyordu. Öğrendiğimize göre, Lukoil ile geçen aylarda bir sorun yaşanmış. Ödeme krizi çıkınca Lukoil, Full Petrol’ün devam eden iflas erteleme davasına müdahil olmuş. Mahkeme de bunun üzerine iflas kararı almış. Full Petrole ait Lukoil çatısı altındaki istasyonlarda da hizmet durmuş Toplam 38 istasyonun alacaklılar arasında paylaşılacağı belirtiliyor. Lukoil’in alacağına karşılık istasyonların bir kısmına el koyduğu ve tabelalarını değiştirdiği belirtiliyor. (Para Dergisi)

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Libya ‘daki kriz inşaat devini “iflas” ettirdi.

Dünyanın en büyük 225 müteahhitlik firması listesine de giren Çukurova İnşaat için mahkeme ‘iflas’ kararı …

error: Content is protected !!