Ana Sayfa / iflas Erteleme / FATEKS İPLİK TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ 2 AY UZATILDI.

FATEKS İPLİK TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ 2 AY UZATILDI.

FATEKS İPLİK TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ 2 AY UZATILDI.

BURSA 1. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINDAN
ESAS NO : 2018/1256 Esas

Davacı FERHAT ALTUNTAŞ, FATEKS İPLİK TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından adî konkordato talep edilmiş ve 27/09/2018 tarihli tensip kararıyla davacılara üç aylık geçici mühlet verilmiştir ancak mühlet dolmadan davacılar geçici mühletin iki ay uzatılmasını talep etmiş, konkordato komiserinin de raporunu hazırlamadığı görülmüş, davacı borçlulara verilen geçici mühlet komiserin onayı ile 24/12/2018 tarihinden itibaren 2 ay süre ile uzatılmıştır.

  1. Geçici mühletle birlikte verilen tedbirler halen yürürlüktedir. Bu kapsamda İ.İ.K’nın 288/1 maddesine göre geçici mühlet, kesin mühletin sonuçlarını doğuracağından İİK’nın 294, 295, 296 ve 297 maddeleri kıyasen uygulanarak geçici mühlet içinde davacı aleyhine 6183 Sayılı Kanuna göre yapılan takipler de dahil olmak üzere hangi nedene dayanırsa dayansın her türlü ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz ve muhafaza işlemleri de dahil tüm takip işlemlerinin yapılmaması yönünde verilen ihtiyati tedbir kararları geçerliliğini korumaktadır.
  2. Tedbirler İ.İ.K.’nın 206’ncı maddesinin 1’inci sırasında yazılı imtiyazlı alacaklar ve rehinle temin edilmiş alacaklar açısından hüküm ifade etmez.
  3. Geçici mühlet içinde görevlendirilen komiserin görevi devam etmektedir.
  4. Mahkememizin 27/09/2018 tarihli tensip kararıyla verilen üç aylık geçici mühlet iki ay süre ile uzatılmış olduğundan ve kesin mühlet hakkındaki kararın geçici mühlet içinde verilmesi gerektiğinden 21/02/2019 günü saat 14:00 itibariyle duruşma yapılmasına karar verilmiştir. Duruşma Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 3. Kat D bloktaki duruşma salonunda yapılacaktır. İsteyen alacaklıların duruşmaya katılmaları mümkündür.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

ANTAKYA ALKANLAR YAPI İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ UZATILMIŞTIR.

ANTAKYA ALKANLAR YAPI İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ UZATILMIŞTIR. T.C. HATAY 4. …

error: Content is protected !!