Ana Sayfa / Genel / Denizatı Petrokimya (Sea Horse) İflas Erteleme İstedi

Denizatı Petrokimya (Sea Horse) İflas Erteleme İstedi

GEPOSB’da kurulu bulunan Denizatı Petromkimya 70 trilyonluk borcu nedeniyle mahkemeye başvurarak iflas erteleme kararı istedi.

Mahkemeden olumlu yanıt alan firma geçtiğimiz yıl İSO’nun 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alıyordu. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan Sea Horse  markasıyla motor yağları üreten Denizatı Petromkimya Tic. AŞ. Yaşadığı borçlar nedeniyle mahkemeye başvurarak iflas erteleme kararı aldırdı. Firmanın yaklaşık 70 trilyon civarında borcu olduğu iddia edildi. Mahkemenin firmayı iflastan kurtulma olasılığı yüksek olduğundan ötürü iflas erteleme kararı aldığı belirtilirken, işyerine kayyum atandığı ve tüm alacaklarının dondurulduğu da bildirildi. İşyerinde çalışan yüzlerce işçinin ise bu gelişmeler sonrası akıbetlerinin olacağı ise soru işareti.
İstanbul Sanayi Odası’nın geçtiğimiz yıl  (İSO) ilk 500 sanayi kuruluşu listesinde ilk 309’uncu, Denizyıldızı Petrokimya’nın ise 318’inci sırada yer almıştı. 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan firmanın  iflasın eşine gelmiş olması ise şaşkınlık yarattı.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

ANTAKYA ALKANLAR YAPI İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ UZATILMIŞTIR.

ANTAKYA ALKANLAR YAPI İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ KONKORDATO SÜRESİ UZATILMIŞTIR. T.C. HATAY 4. …

error: Content is protected !!